CDQ2B32-20DCMZ-L
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-20DCMZ-L
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 232mm bore size and 20mm standard stroke for versatile industrial use.
  • 3Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
  • 4Auto switch mounting groove on multiple sides for easy sensor installation.
  • 5Shipped with mounting bolts for quick and hassle-free setup.
Product Details
CDQ2B32-20DCMZ-L
Made To Order
Standard
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
Shipped Together
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm