CDQ2B32-20DCMZ-F7PWSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-20DCMZ-F7PWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 2Pre-wired auto switch (F7PWSDPC) with 2-color indicator for easy installation and monitoring.
  • 332mm bore size and 20mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 5Compatible with DC 5V-24V power supply, offering versatile voltage options for different setups.
Product Details
CDQ2B32-20DCMZ-F7PWSDPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm