CDQ2B32-15DZ-L-M9BW
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-15DZ-L-M9BW
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and enhanced automation control.
  • 232mm bore size with a 15mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 32-color solid-state auto switch with DC24V compatibility for easy integration.
  • 4Through-hole mounting style (standard) for secure and flexible installation.
  • 5Shipped with mounting bolts and 0.5m lead wire for quick setup and convenience.
Product Details
CDQ2B32-15DZ-L-M9BW
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
Shipped Together
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm