CDQ2B32-15DCZ-P3DWAZ-XC89
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-15DCZ-P3DWAZ-XC89
Key Features
  • 2Double-acting design ensures consistent performance in both extending and retracting strokes.
  • 332mm bore size and 15mm standard stroke provide precise and powerful linear motion.
Product Details
CDQ2B32-15DCZ-P3DWAZ-XC89
ParameterValueParameterValue
Rod Material
S45C
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm