CDQ2B32-15+35DZ-XC11
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-15+35DZ-XC11
Key Features
  • 1Dual stroke design (15mm + 35mm) for versatile positioning in automation systems.
  • 2Built-in magnet for easy integration with auto switches and sensors.
  • 332mm bore size ensures high force output for demanding applications.
  • 4Through-hole mounting (standard) for secure and flexible installation.
  • 5Dual stroke marks and 4-sided auto switch mounting grooves for precise adjustments.
Product Details
CDQ2B32-15+35DZ-XC11
Made To Order
Dual Stroke Cylinder/Single Rod Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Standard Stroke 35 mm
Dual Stroke Mark
Dual Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm