CDQ2B32-15+0DZ-XC11
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-15+0DZ-XC11
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation systems.
  • 232mm bore size ensures powerful and efficient pneumatic operation.
  • 3Dual stroke marks provide precise positioning and easy adjustment.
  • 4Through-hole mounting style for secure and versatile installation.
  • 5Dual stroke cylinder design for flexible application in various industrial setups.
Product Details
CDQ2B32-15+0DZ-XC11
Made To Order
Dual Stroke Cylinder/Single Rod Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Standard Stroke 0 mm
Dual Stroke Mark
Dual Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm