CDQ2B32-10+40DZ-XC10
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-10+40DZ-XC10
Key Features
  • 1Dual stroke design (10mm + 40mm) for versatile positioning in automation systems.
  • 2Built-in magnet enables easy integration with sensors for position detection.
  • 332mm bore size delivers high force output for demanding applications.
  • 4Through-hole mounting (standard) ensures secure and flexible installation.
Product Details
CDQ2B32-10+40DZ-XC10
Made To Order
Dual Stroke Cylinder/Double Rod Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Standard Stroke 40 mm
Dual Stroke Mark
Dual Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm