CDQ2B32-100DZ-XC4C
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-100DZ-XC4C
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection.
  • 232mm bore size with 100mm standard stroke for robust performance.
  • 3Dust-resistant specifications with heavy-duty scraper (50-100 µm particle size).
  • 4Through-hole mounting style for easy installation.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2B32-100DZ-XC4C
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm