CDQ2B32-100DZ-L-M9PL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-100DZ-L-M9PL
Key Features
  • 1Built-in magnet for accurate position detection and reliable operation.
  • 232mm bore size and 100mm stroke for powerful and precise linear motion.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Through-hole mounting style for secure and versatile installation.
  • 5Shipped with mounting bolts for quick and hassle-free setup.
Product Details
CDQ2B32-100DZ-L-M9PL
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm