CDQ2B25-50DZ-M9PAVSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B25-50DZ-M9PAVSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 3Pre-wired M8-3 pin connector for easy and quick installation.
  • 4Standard 50 mm stroke with 25 mm bore size for versatile industrial use.
  • 5Solid-state auto switch with PNP output for compatibility with various control systems.
Product Details
CDQ2B25-50DZ-M9PAVSAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm