CDQ2B25-40DZ-M9BASBPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B25-40DZ-M9BASBPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Water-resistant auto switch with pre-wired connector (M8-4 pin) for easy installation.
  • 3Standard 40mm stroke and 25mm bore size for versatile industrial applications.
  • 4Durable construction with through-hole mounting for secure and stable operation.
  • 52-color indicator on auto switch for clear visual feedback of cylinder status.
Product Details
CDQ2B25-40DZ-M9BASBPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm