CDQ2B25-25DZ-M9PWSBPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B25-25DZ-M9PWSBPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 25mm stroke for optimal performance in compact applications.
  • 3Pre-wired auto switch with 2-color indicator for easy installation and monitoring.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and versatile installation options.
  • 5Solid-state auto switch with M8-4 pin connector for durable and efficient operation.
Product Details
CDQ2B25-25DZ-M9PWSBPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm