CDQ2B25-15DZ-M9PAVSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B25-15DZ-M9PAVSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 2Water-resistant auto switch with pre-wired connector (M8-3 pin) for easy installation.
  • 325mm bore size and 15mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 42-color indicator on auto switch for clear operational status visibility.
  • 5Solid-state auto switch with PNP output for compatibility with various control systems.
Product Details
CDQ2B25-15DZ-M9PAVSAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm