CDQ2B20-25DCZ-XC4
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B20-25DCZ-XC4
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 220 mm bore size and 25 mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Rubber bumper (Body Option C) for reduced impact and noise during operation.
  • 4Heavy-duty scraper (XC4) for enhanced durability and protection against contaminants.
  • 5Through-hole mounting style (B) for easy and secure installation.
Product Details
CDQ2B20-25DCZ-XC4
Made To Order
With Heavy Duty Scraper
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 20 mm