CDQ2B20-25+25DMZ-XC11
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B20-25+25DMZ-XC11
Key Features
  • 1Dual-stroke design allows flexible stroke adjustment for varied applications.
  • 2Built-in magnet enables easy integration with auto switches for position detection.
  • 320mm bore size and 25mm standard strokes ensure reliable performance in automation.
  • 4Rod end male thread (M) provides secure mounting options for diverse setups.
  • 5Through-hole mounting style (B) ensures easy and stable installation.
Product Details
CDQ2B20-25+25DMZ-XC11
Made To Order
Dual Stroke Cylinder/Single Rod Type
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Standard Stroke 25 mm
Dual Stroke Mark
Dual Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 20 mm