CDQ2B20-15DMZ-XC4
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B20-15DMZ-XC4
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and sensing applications.
  • 220mm bore size and 15mm standard stroke for versatile use in automation.
  • 3Heavy-duty scraper (XC4) for enhanced durability in harsh environments.
  • 4Rod end male thread (M) for easy and secure mounting.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2B20-15DMZ-XC4
Made To Order
With Heavy Duty Scraper
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 20 mm