CDQ2B125-110DCMZ-M9BWL-XB10
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B125-110DCMZ-M9BWL-XB10
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection and sensor compatibility.
  • 2125mm bore size provides high force output for heavy-duty applications.
  • 32-color indicator auto switch (M9BWL) with solid-state technology for durability.
  • 4Rod end male thread (M) ensures secure mounting and easy installation.
  • 5Intermediate stroke (XB10) with exclusive body design for customized performance.
Product Details
CDQ2B125-110DCMZ-M9BWL-XB10
Made To Order
Intermediate Stroke Using Exclusive Body
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 125 mm