CDQ2B125-10DCMZ-M9NL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B125-10DCMZ-M9NL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2125mm bore size delivers high force output for demanding applications.
  • 310mm standard stroke ensures compact and efficient movement.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 5Rod end male thread (M) and 4-sided auto switch mounting groove (Z) for versatile installation.
Product Details
CDQ2B125-10DCMZ-M9NL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 125 mm