CDQ2B125-100DCZ-M9PSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B125-100DCZ-M9PSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2125mm bore size and 100mm standard stroke for robust performance.
  • 3Solid-state auto switch with M12-4 pin connector for easy integration.
  • 44-sided auto switch mounting groove for flexible installation options.
  • 5Pre-wired connector and indicator light for quick setup and diagnostics.
Product Details
CDQ2B125-100DCZ-M9PSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 125 mm