CDQ2B125-100DCMZ-M9NL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B125-100DCMZ-M9NL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation applications.
  • 2125mm bore size provides high force output for heavy-duty operations.
  • 3Standard 100mm stroke ensures consistent and precise linear motion.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 5Rod end male thread (M) and 4-sided mounting groove for versatile installation.
Product Details
CDQ2B125-100DCMZ-M9NL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 125 mm