CDQ2B100TN-10DCZ-X271
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B100TN-10DCZ-X271
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 2NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 3Fluoro rubber seals enhance durability and resistance to harsh environments.
  • 4100mm bore size provides high force output for demanding applications.
  • 5Through-hole mounting style for easy and flexible installation.
Product Details
CDQ2B100TN-10DCZ-X271
Made To Order
Fluoro Rubber Seals
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 100 mm