CDQ2B100-75DZ-E-M9NL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B100-75DZ-E-M9NL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 2100mm bore size for high force output in industrial applications.
  • 3Standard 75mm stroke for versatile movement and positioning.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for reliable feedback.
  • 5Type B mounting bracket with joint for flexible installation options.
Product Details
CDQ2B100-75DZ-E-M9NL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Type B Mounting Bracket+Joint
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm