CDQ2B100-50DZ-A73CL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B100-50DZ-A73CL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 2100mm bore size and 50mm standard stroke for powerful and precise motion control.
  • 3Reed auto switch with DC24V and 3m lead wire for easy integration and monitoring.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and flexible installation.
Product Details
CDQ2B100-50DZ-A73CL
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm