CDQ2AS80-50DCZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2AS80-50DCZ
Key Features
  • 180mm bore size for powerful and precise linear motion control.
  • 2Built-in magnet enables easy integration with auto switches for position detection.
  • 3Both ends tapped mounting style provides versatile installation options.
  • 4Standard 50mm stroke suitable for a wide range of industrial applications.
  • 54-side auto switch mounting groove allows flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2AS80-50DCZ
Made To Order
Standard
Body Option
Standard
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm