CDQ2AS32-50DCMZ-XC89
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2AS32-50DCMZ-XC89
Key Features
  • 132mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 2Double-acting action ensures efficient movement in both directions.
  • 3Anti-lateral load design enhances durability and performance.
  • 4Rubber bumper cushioning reduces impact and noise during operation.
  • 5Rod end male thread for easy installation and compatibility.
Product Details
CDQ2AS32-50DCMZ-XC89
ParameterValueParameterValue
Rod Material
S45C
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option 2
Rod End Male Thread
Cushion
Rubber Bumper
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm