CDQ2AH100-20DZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2AH100-20DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and control.
  • 2100mm bore size for powerful and efficient operation.
  • 3Standard 20mm stroke suitable for various industrial applications.
  • 4Rc/M thread ports ensure secure and leak-free connections.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible installation.
Product Details
CDQ2AH100-20DZ
Made To Order
Standard
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 100 mm