CDQ2A80TN-45DMZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A80TN-45DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 280mm bore size provides high force output for demanding applications.
  • 3NPT port thread ensures secure and leak-free air connections.
  • 4Standard 45mm stroke offers precise linear motion control.
  • 5Rod end male thread (M) for versatile mounting and integration.
Product Details
CDQ2A80TN-45DMZ
Made To Order
Standard
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 80 mm