CDQ2A80TF-45DZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A80TF-45DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 280mm bore size delivers high force output for demanding applications.
  • 3Standard 45mm stroke ensures consistent and reliable performance.
  • 4G port thread type for secure and leak-free connections.
  • 5Both ends tapped style allows for versatile mounting options.
Product Details
CDQ2A80TF-45DZ
Made To Order
Standard
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 80 mm