CDQ2A80-35DZ-XC35
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A80-35DZ-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection.
  • 280mm bore size for powerful and reliable operation.
  • 3Standard 35mm stroke suitable for various applications.
  • 4Coil scraper included for enhanced durability and performance.
  • 5Auto switch mounting groove for easy sensor installation.
Product Details
CDQ2A80-35DZ-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm