CDQ2A80-25DZ-XC35
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A80-25DZ-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet (D) for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Both ends tapped (A) mounting style for versatile installation options.
  • 380 mm bore size ensures high force output for demanding applications.
  • 4Includes coil scraper (XC35) to protect against dust and debris.
  • 5Auto switch mounting groove (Z) compatible with multiple switch sizes.
Product Details
CDQ2A80-25DZ-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm