CDQ2A80-25DMZ-A73Z-X271
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A80-25DMZ-A73Z-X271
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 280mm bore size provides strong and reliable force for industrial tasks.
  • 3Fluoro rubber seals enhance durability and resistance to harsh environments.
  • 4Reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 5Rod end male thread design for versatile mounting and installation options.
Product Details
CDQ2A80-25DMZ-A73Z-X271
Made To Order
Fluoro Rubber Seals
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm