CDQ2A80-125DCZ-M9BASBPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A80-125DCZ-M9BASBPC
Key Features
  • 1Double-acting design ensures efficient forward and return strokes for versatile applications.
  • 2Built-in magnet enables easy integration with magnetic sensors for precise position detection.
  • 4Rubber bumper cushioning reduces impact noise and extends cylinder lifespan.
Product Details
CDQ2A80-125DCZ-M9BASBPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm