CDQ2A63TN-200DCMZ-M9BZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A63TN-200DCMZ-M9BZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 3NPT port threads provide secure and leak-resistant connections.
  • 4Includes solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 5Rubber bumper cushioning reduces impact and noise during operation.
Product Details
CDQ2A63TN-200DCMZ-M9BZ
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 63 mm