CDQ2A63R-25DZ-M9BAL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A63R-25DZ-M9BAL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and compatibility with auto switches.
  • 2NBR seal (nitrile rubber) ensures durability and resistance to water and oil.
  • 3Water-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Standard stroke of 25mm for consistent and reliable performance.
  • 5Both ends tapped style for versatile mounting options in various applications.
Product Details
CDQ2A63R-25DZ-M9BAL
Made To Order
Standard
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ20,Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Water Resistant Cylinders
NBR Seal (Nitrile Rubber)
Bore Size
Bore Size 63 mm