CDQ2A63-30DZ-E
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A63-30DZ-E
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection.
  • 263mm bore size for powerful and efficient operation.
  • 3Standard 30mm stroke suitable for various applications.
  • 4Type B mounting bracket with joint for flexible installation.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for easy sensor attachment.
Product Details
CDQ2A63-30DZ-E
Made To Order
Standard
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Type B Mounting Bracket+Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 63 mm