CDQ2A50TN-125DCZ-M9BSAPC-XC85
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A50TN-125DCZ-M9BSAPC-XC85
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Double-acting design for efficient operation in both directions.
  • 3NPT threaded ports for secure and leak-resistant connections.
  • 4Includes solid-state auto switches with pre-wired connectors for easy installation.
  • 5Food-grade grease specifications ensure compliance with hygiene standards in food machinery.
Product Details
CDQ2A50TN-125DCZ-M9BSAPC-XC85
Made To Order
Food Machine Grease Specifications
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm