CDQ2A50TFV-35DMZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A50TFV-35DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2FKM fluoro rubber seals ensure water resistance and durability.
  • 350mm bore size provides strong and reliable linear motion.
  • 4Standard 35mm stroke suitable for precise applications.
  • 5Male rod end thread for secure and versatile mounting.
Product Details
CDQ2A50TFV-35DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
Φ20,Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Water Resistant Cylinders
FKM Seal (Fluoro Rubber)
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm