CDQ2A50TF-40DMZ-W-P3DWASE
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A50TF-40DMZ-W-P3DWASE
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and compatibility with magnetic sensors.
  • 250mm bore size and 40mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 4Double knuckle joint (W) for flexible mounting and alignment in complex setups.
  • 5G-port thread type (TF) ensures secure and leak-free pneumatic connections.
Product Details
CDQ2A50TF-40DMZ-W-P3DWASE
Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm