CDQ2A50-200DCMZ-M9BASBPC3
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A50-200DCMZ-M9BASBPC3
Key Features
  • 1Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 2Built-in magnet enables easy integration with position sensors.
  • 4Standard 200mm stroke and 50mm bore size for versatile industrial applications.
  • 5Pre-wired connector (M8-4 pin) simplifies installation and reduces setup time.
Product Details
CDQ2A50-200DCMZ-M9BASBPC3
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm