CDQ2A50-175DCMZ-P3DWASC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A50-175DCMZ-P3DWASC
Key Features
  • 1Double-acting design for efficient bidirectional operation.
  • 2Built-in magnet for precise auto switch detection and positioning.
  • 350mm bore size and 175mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 4Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for reliable feedback.
  • 5Pre-wired connector (M12-4 pin) and 0.3m lead wire for easy installation.
Product Details
CDQ2A50-175DCMZ-P3DWASC
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 175 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm