CDQ2A50-175DCMZ-M9N
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A50-175DCMZ-M9N
Key Features
  • 1Double-acting design for efficient bidirectional operation.
  • 2Built-in magnet for easy integration with auto switches.
  • 350mm bore size and 175mm stroke for robust performance.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for precise control.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible installation.
Product Details
CDQ2A50-175DCMZ-M9N
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 175 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm