CDQ2A32TN-75DZ-M9BMDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TN-75DZ-M9BMDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free connections.
  • 3Solid-state auto switch with M12-4 pin connector for easy integration.
  • 4Standard 75 mm stroke suitable for a wide range of industrial applications.
  • 5Durable construction with 4-side auto switch mounting grooves for flexibility.
Product Details
CDQ2A32TN-75DZ-M9BMDPC
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm