CDQ2A32TN-75DMZ-A96L
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TN-75DMZ-A96L
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and enhanced automation control.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free connections in pneumatic systems.
  • 3Standard 75mm stroke provides optimal linear motion for various industrial applications.
  • 4Reed auto switch with indicator light (3-wire NPN) for easy monitoring and feedback.
  • 5Rod end male thread design allows for versatile mounting and integration.
Product Details
CDQ2A32TN-75DMZ-A96L
Auto Switch
Reed Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC4~8V
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm