CDQ2A32TN-50DMZ-M9N
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TN-50DMZ-M9N
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free pneumatic connections.
  • 3Solid-state auto switch with NPN output for precise and durable feedback.
  • 4Rod end male thread (M) allows flexible mounting and integration.
  • 5Standard 50mm stroke with 32mm bore for optimal force and speed in automation.
Product Details
CDQ2A32TN-50DMZ-M9N
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm