CDQ2A32TN-45DCZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TN-45DCZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free air connections.
  • 332mm bore size provides optimal force for industrial applications.
  • 4Rubber bumper included for shock absorption and extended lifespan.
  • 5Auto switch mounting grooves on multiple sides for flexible installation.
Product Details
CDQ2A32TN-45DCZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm