CDQ2A32TN-20DZ-M9NL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TN-20DZ-M9NL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free air connections.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for reliable feedback (3-wire NPN).
  • 4Standard 20mm stroke with both ends tapped for versatile mounting options.
  • 5Durable construction with 4-sided auto switch mounting grooves for easy installation.
Product Details
CDQ2A32TN-20DZ-M9NL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm