CDQ2A32TN-200DCZ-M9B
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TN-200DCZ-M9B
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection with auto switches.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 3NPT port threads provide secure and leak-resistant connections.
  • 4Rubber bumper cushioning for smooth and quiet cylinder operation.
  • 5Solid-state auto switch with indicator light for reliable feedback and easy monitoring.
Product Details
CDQ2A32TN-200DCZ-M9B
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm