CDQ2A32TN-125DCZ-M9PWL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TN-125DCZ-M9PWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection, enhancing automation accuracy.
  • 2Double-acting design ensures reliable forward and return strokes for consistent performance.
  • 3NPT port threads provide secure and leak-resistant connections in pneumatic systems.
  • 4Equipped with a 2-color indicator auto switch for easy monitoring and control.
  • 5Rubber bumper cushioning reduces impact noise and extends cylinder lifespan.
Product Details
CDQ2A32TN-125DCZ-M9PWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm