CDQ2A32TF-100DZ-M9PWL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32TF-100DZ-M9PWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 232mm bore size with 100mm standard stroke for versatile applications.
  • 32-color solid-state auto switch with PNP output for clear status indication.
  • 44-sided auto switch mounting groove (for 32-100mm bore) for flexible installation.
  • 5Durable construction with G-port thread type for secure pneumatic connections.
Product Details
CDQ2A32TF-100DZ-M9PWL
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 32 mm