CDQ2A32-8DZ-M9BVL-XB10
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-8DZ-M9BVL-XB10
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection and positioning.
  • 232mm bore size provides strong and consistent linear motion.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 4Durable construction with both ends tapped for versatile mounting.
  • 5Intermediate stroke design for customized applications.
Product Details
CDQ2A32-8DZ-M9BVL-XB10
Made To Order
Intermediate Stroke Using Exclusive Body
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm